Jak działa Oeparol oraz jak go suplementować?

oeparol kapsułki


Suplement diety Oeparol zawiera tłoczony na zimno olej z wiesiołka, który jest naturalnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Każda tabletka zawiera 356 mg kwasu linolowego i 45 mg kwasu y-linolenowego. Spożywanie tych kwasów wspiera prawidłowe funkcjonowanie Twojego metabolizmu, w szczególności metabolizmu cholesterolu. W skład Oeparolu oprócz substancji czynnej, czyli wspomnianego oleju z wiesiołka, znajduje się żelatyna, gliceryna oraz sorbitol 70 proc.

Kiedy oraz jak stosować Oeparol?


Głównym wskazaniem do stosowania suplementów diety Oeparol jest wspomaganie prawidłowego funkcjonowania organizmu, przede wszystkim serca i naczyń krwionośnych oraz obniżenie napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto jest stosowany w profilaktyce chorób układu krążenia i nadciśnienia.

Suplement diety Eparol należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty bądź informacją na ulotce dołączonej do opakowania. Preparat przyjmuje się doustnie. Dorośli i młodzież mogą przyjmować 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy dziennie. Dzieci od 6 lat – 1 kapsułka 1 do 2 razy dziennie. W przypadku dzieci w wieku od 3 do 6 lat zawartość kapsułki wycisnąć na 1 łyżeczkę.

Przeciwskazania w stosowaniu Oeparolu


Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania Oeparolu jest nadwrażliwość na substancję czynną lub inne składniki leku. Dodatkowo nie należy podawać tego suplementu diety dzieciom poniżej 6 roku życia bez uprzedniej konsultacji z pediatrą. Jeśli zmiany nie ustąpią lub nie zmniejszą się w ciągu 2-3 tygodni, należy skontaktować się z lekarzem. Kobiety w ciąży i karmiące również powinny zasięgnąć porady specjalisty, ponieważ nie ma wystarczającej liczby badań klinicznych przeprowadzonych w tej grupie.

Niektóre z najczęstszych działań niepożądanych, które mogą mieć miejsce podczas stosowania oeparolu, obejmują wzdęcia, nudności i biegunkę. W przypadku takiej sytuacji należy o tym poinformować lekarza. Lekarz powinien wówczas zmienić sposób suplementacji lub sam preparat na inny, taki który nie będzie powodował skutków ubocznych.