Jak działają tabletki na gardło cholinex?

Jak działają tabletki na gardło cholinex


Ból gardła może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po coś, co szybko ukoi podrażnione błony śluzowe i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Jednym z preparatów o działaniu przeciwbólowym w stanach zapalnych gardła, który dodatkowo wspomaga regenerację błony śluzowej i daje skuteczne ukojenie, jest cholinex na gardło. Jak działa ten preparat i czy można stosować go również u dzieci?

Cholinex na gardło i na kaszel

Ból gardła to jeden z najczęstszych problemów w obrębie jamy ustnej. Do tego często dochodzi problem kaszlu. Sposobem na rozwiązanie tych kwestii może być cholinex. Tabletki na gardło cholinex redukują dolegliwości bólowe poprzez zmniejszenie obrzęków pojawiających się przy infekcjach bakteryjnych. Co więcej, działanie tego preparatu leczniczego hamuje rozwój niektórych bakterii, które odpowiedzialne są za stany zapalne. Oprócz tego, co może być istotne przy profilaktyce kaszlu suchego, tabletki te wzmagają znacząco wydzielanie ochronnego śluzu. Cholinex na gardło działa na kaszel poprzez odbudowę bariery ochronnej gardła. Dodatkowo stosując preparat, możemy liczyć na efekt ukojenia podrażnień, co w efekcie może zmniejszyć dolegliwości związane z kaszlem.

cholinex na gardło

Co na gardło dla najmłodszych?

Sezon jesienno-zimowy powinien być czasem szczególnej troski o zdrowe gardło. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, zmiany temperatur i smog podrażniają błony śluzowe delikatnego gardła dziecka, co ułatwia działanie szkodliwym bakteriom. Oprócz regularnego nawadniania pierwsze objawy rozpoczynającej się infekcji gardła można zahamować, suplementując cholinex dla dzieci. Dla najmłodszych mamy dostępne w przystępnej dla malucha postaci cholinex lizaki, które nie tylko ukoją podrażnione gardło, dostarczą witaminy C wspomagającej budowanie odporności, ale również będą pewną formą atrakcji. Cholinex junior z kolei można stosować prewencyjnie, gdy pojawi się problem z drapaniem w gardle, chrypką czy suchością w jamie ustnej. Preparat nawilża gardło, wzmagając produkcję powlekającego gardło śluzu. Zawarte w tabletkach szałwia i mięta działają odświeżająco, a rumianek koi podrażnienia.