Jak wybrać maść na otarcia? Praktyczne wskazówki

maść na otarcia skóry


Dobrze dobrana maść na otarcia i skaleczenia powinna zapewniać szybką ulgę. Czym kierować się podczas zakupów, by mieć pewność podjęcia właściwej decyzji? Oto kilka wskazówek.

Maść na otarcia – kiedy okaże się przydatna?

Maść na otarcia skóry świetnie sprawdza się w konkretnych sytuacjach, przede wszystkim podczas występowania:

  • oparzeń;
  • owrzodzenia;
  • drobnych ran (zadrapań czy otarć).

Maści na skaleczenia i otarcia przydaje się również podczas wakacji i dłuższych okresów aktywności, np. w sytuacji wystąpienia ukąszenia lub odczuwania niewygody przy noszeniu obuwia.

maść na otarcia

Maści na otarcia skóry – na co zwrócić uwagę?

Wybierając maść na skaleczenia i otarcia (tutaj), warto zwrócić szczególną uwagę na te, które są antybiotykiem dostępnym bez recepty. Taki produkt rzadko może być stosowany dłużej niż siedem dni z rzędu (w porównaniu do tradycyjnych maści), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować go zarówno w przypadku osoby dorosłej, jak i dzieci, które ukończyły 12. roku życia. Ponadto odpowiedni antybiotyk bez recepty pomoże nawet w odczuciu ulgi w przypadku nieco bardziej rozległych ran i oparzeń. 

Jak nakładać maść na otarcia? 

Podczas wyboru maści na otarcia skóry trzeba dokładne obmyć ranę i oczyścić ją środkiem odkażającym, np. solą fizjologiczną. Na brzegi rany można nałożyć również maść przyśpieszającą gojenie.

Poszukując produktu mającego przynieść szybką ulgę, warto przede wszystkim zapoznać się z ofertą aptek internetowych, w których nie brakuje specjalistów, mogących szybko udzielić porady dotyczącej najlepszych produktów z danej kategorii.