Jaka szczotka do modelowania włosów jest najlepsza?

szczotka do włosów


Piękne, zdrowe i lśniące włosy to atrybut każdej kobiety. Regularne wizyty u fryzjera i odpowiednia pielęgnacja w domowym zaciszu to klucz do utrzymania pasm w dobrej kondycji. Przydatna będzie również szczotka do modelowania włosów, dzięki której nawet zwykła fryzura będzie wyglądać znakomicie.

Jak używać szczotki do modelowania włosów?

Modelowanie przy pomocy szczotki przeprowadza się na lekko wilgotnych bądź suchych włosach. W celu ochrony kosmyków warto zabezpieczyć je termoochronnym środkiem. Wydzielone pasmo włosów należy nawinąć na szczotkę i skierować na nie strumień powietrza z suszarki. W przypadku szczotki elektrycznej urządzenie samo będzie emitowało ciepło, a więc suszarka nie będzie potrzebna. Na sam koniec fryzurę można utrwalić lakierem.

Rodzaje szczotek do modelowania włosów

Okrągłe szczotki dzieli się ze względu na ich rodzaj oraz przeznaczenie:

  • standardowa – z bambusową lub ceramiczną rączką;
  • elektryczna – modeluje przy pomocy ciepłego powietrza, posiada obrotową głowicę;
  • jonizująca – zapobiega elektryzowaniu się włosów;
  • gruba – jest to szczotka do modelowania włosów długich, posiada dużą średnicę;
  • mała – przeznaczona do włosów krótkich.

Jak dbać o szczotkę do modelowania włosów?

Szczotka do modelowania włosów, podobnie jak inne akcesoria fryzjerskie, wymaga odpowiedniego traktowania, aby mogła służyć jak najdłużej. Należy systematycznie usuwać z niej włosy oraz kurz, aby zapobiec ich przenoszeniu na skórę głowy. Czyszczenie najlepiej przeprowadzać raz na tydzień. Dobrym zwyczajem jest przechowywanie szczotki w zamkniętej szafce, co uchroni ją przed zabrudzeniem.

szczotka do modelowania włosów

Czy szczotka do modelowania niszczy włosy?

Używana w prawidłowy sposób, szczotka do modelowania włosów (https://darmarsklep.pl/szczotki-do-modelowania-wlosow) nie powinna wyrządzić pasmom żadnych szkód. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, która zawiera szczegółowe informacje na temat prawidłowego stosowania urządzenia. W przypadku osłabionych kosmyków lepiej zrezygnować z codziennej stylizacji ciepłym powietrzem i zarezerwować ją na wyjątkowe okazje.

Aby wybrać najlepszą dla siebie szczotkę do modelowania, należy przede wszystkim kierować się długością włosów, co pozwoli dobrać odpowiednią średnicę i zapewni jak najlepszy efekt wizualny.