Jakie syropy na kaszel warto wybierać?

na kaszel syrop


Kiedy borykamy się z kaszlem, który jest bardzo trudny do wyeliminowania i przez to nasze funkcjonowanie jest znacznie utrudnione, to warto postawić na lek bez recepty, który sprawi, że nasze funkcjonowanie w danym czasie stanie się o wiele bardziej znośne. Wybierając się do apteki, mamy do wyboru takie leki, jak syropy na kaszel, które są w stanie zahamować uporczywe objawy kaszlu, nawilżyć śluzówkę i sprawić, że poczujemy się zdecydowanie lepiej.

Syrop hamujący kaszel, jak działa?

Na kaszel syrop jest w stanie błyskawicznie otulić śluzówkę, więc zadziała jak swoisty hamulec na kaszel. To właśnie śluzówka, która jest podrażniona na skutek choroby, a także kaszlu staje się delikatna i tym samym kaszle jest o wiele częstszy i bardziej uporczywy. Kiedy zakupimy syrop hamujący kaszel, to mamy szansę:

  • nawilżyć śluzówkę,
  • sprawić, że nie będziemy odczuwać podrażnienia gardła, 
  • otulimy gardło, przez co bakterie i wirusy nie będą atakować śluzówki. 

Jakie syropy na kaszel mamy do wyboru?

Jeśli chodzi o syropy na kaszel, to możemy zdecydować się na opcję ziołową, a także tą, która zawiera miód nawilżający śluzówkę. Mamy także do wyboru wiele syropów wykrztuśnych, które nie tylko hamują kaszel, ale także sprawiają, że wydzielina zostanie rozrzedzona. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak możemy zdecydowanie łatwiej ją wydalić, co jest kluczowe. Kiedy poszukujemy preparatu, który będzie mógł pomóc nam w walce z kaszlem, to musimy przede wszystkim wybrać się do apteki i poprosić o pomoc w doborze leku farmaceutę. Należy także mieć na uwadze, że przed zażyciem preparatu, należy przeczytać ulotkę na temat dawkowania i przyjmowania syropu. 

syrop hamujący kaszel

Lek dostosowany do wieku pacjenta

Musimy wiedzieć, że nie bez powodu znajdziemy tak wiele syropów na kaszel, abyśmy mieli szansę dostosować ten odpowiedni do potrzeb i wieku pacjenta. Inny syrop będzie odpowiedni dla dziecka, a inny dla osoby dorosłej, o czym musimy pamiętać. Jednak tak duży wybór odpowiednich opcji sprawi, że każdy będzie miał szansę ulżyć sobie w bólu i sprawić, że nawet mocny kaszel przestanie go dręczyć. Mamy do wyboru preparaty na kaszel suchy, ale także na kaszel mokry. To, jaki wybierzemy, zależy od nas. Możemy zdecydować się także na syrop, który będzie odpowiedni niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kaszlem suchym, czy mokrym. Kiedy nie potrafimy określić jego charakteru, to z pewnością właśnie na ten lek warto postawić. Możemy bowiem zminimalizować takie objawy, jak dyskomfort spowodowany uporczywym kaszlem w kilka chwil, co warto wykorzystać.