Leki przeciwzakrzepowe bez recepty – czy działają?

leki przeciwzakrzepowe


Problemy z funkcjonowaniem układu krążenia dotykają bardzo wielu osób. Mogą wynikać z nieodpowiedniej diety, siedzącego trybu życia lub braku aktywności fizycznej. Na szczęście, istnieje wiele preparatów bez recepty, które wzmacniają serce i pomagają w walce z żylakami.

Leki przeciwzakrzepowe – jak działają?

Głównym zadaniem tego typu specyfików jest zapobieganie takim problemom, jak zakrzepica, udar mózgu, zatory lub zawał serca. Należy zaznaczyć, że ich długotrwałe stosowanie musi być poprzedzone konsultacją ze specjalistą. W przeciwnym razie takie postępowanie może wywoływać niepożądane skutki. Zazwyczaj, leki przeciwzakrzepowe bez recepty oferowane przez Aptekę Galen występują w postaci tabletek, które należy zażywać raz na dzień. Dzięki ich stosowaniu zmniejsza się krzepliwość krwi, co stanowi skuteczną ochronę przed powstawaniem zatorów.

leki przeciwzakrzepowe

Skład leków na rozrzedzanie krwi

W wielu przypadkach leki przeciwzakrzepowe zawierają diosminę. Jest to substancja czynna zapewniająca elastyczność naczyń żylnych. Działa ochronnie i zwiększa aktywność naczyń chłonnych. Inne popularne składniki w tego rodzaju specyfikach to między innymi:

  • heparyna – obniża poziom cholesterolu we krwi, zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów,
  • ruszczyk – zawierające go leki na rozrzedzanie krwi zwiększają napięcie ścian naczyń krwionośnych i podnoszą ciśnienie żylne krwi,
  • wyciąg z kasztanowca – zmniejsza lepkość krwi i ułatwia jej swobodny przepływ, co zapobiega tworzeniu się zakrzepów.
  • arcydzięgiel – wzmacnia działanie wyżej wymienionych składników.