Miedź – suplement niezbędny dla prawidłowej pracy organizmu

miedź suplement


Uzupełnienie mikroelementów i minerałów jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawidłowe zastosowanie suplementacji nie zawsze jednak jest łatwe, dlatego warto stawiać na gotowe, dostępne produkty. Które preparatu warto mieć na uwadze?

Miedź organiczna – skuteczność i bezpieczeństwo 

Miedź dostępna na Nowafarmacja to jeden z najważniejszych pierwiastków niezbędnych dla prawidłowej pracy organizmu. Działanie miedzi na organizm jest bardzo duże i codzienne uzupełnianie jej niedoborów może znacznie przekładać się na jakość snu, kondycję, a także odporność ciała.  W sprzedaży można znaleźć naprawdę wiele suplementów miedzi, które jednak różnią się między sobą składem, skutecznością a przede wszystkim przyswajalnością składników. Dobrym połączeniem jest miedź z cynkiem, pierwiastki bowiem wykazują działanie synergiczne wzajemnie potęgując swoje działanie. W przypadku zakupu dobrego preparatu suplementacja miedzią może być bardzo prosta, forma przyswajania jest bowiem bardzo różnorodna. Wciąż najchętniej wybierana jest miedź w tabletkach. Działanie jej jest efektywne i bezpieczne. 

Jaką formę wybrać?

  • miedź w proszku –  łatwa forma proszku rozpuszczalnego w wodzie, chętnie wybierana jako dodatkowa suplementacja
  • miedź w tabletkach –  szybka w zastosowaniu i łatwa do połknięcia forma tabletki
  • miedź + cynk – preparat w postaci połączenia dwóch cennych dla organizmu pierwiastków jest najczęściej zalecany przez dietetyków i lekarzy jak początek kuracji miedzią zarówno w przypadku pilnej suplementacji jak i w celu uzupełnienia niewielkich niedoborów