Skuteczne leki na kaca, które warto mieć w domowej apteczce

lekarstwo na kaca


Wzmożone pragnienie, silne bóle głowy, kołatanie serca, drżenie mięśni, ogólne złe samopoczucie – to najczęstsze skutki nadmiernego spożycia alkoholu oraz jego złego wpływu na ludzki organizm. Aby zapobiec porannym objawom kaca, należy przyjmować tabletki na kaca (z kwasem bursztynowym, kwasem fumarowym, witaminą C i glukozą). Korzystnie wpływają one na procesy metaboliczne związane z eliminacją alkoholu i detoksykacją. W celu złagodzenia silnych bólów głowy zaleca się zażycie tabletki przeciwbólowej w formie doustnej lub musującej.

Tabletki na kaca – jak działają?

Zatrucie się alkoholem przeważnie objawia się w bardzo nieprzyjemny sposób, a także negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Aby przyspieszyć proces regeneracji, warto zażyć specjalne środki na kaca. Jednym z głównych problemów jest przywrócenie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Wybierając właściwy preparat, można szybko uzupełnić niedobory elektrolitów oraz witamin. Pomoże to każdemu szybciej wrócić do normalności. W składzie tego rodzaju tabletek znajdują się nie tylko substancje, które są odpowiedzialne za właściwe nawodnienie, ale również substancje, które wyróżniają się działaniem stymulującym i wspomagającym pracę wątroby. Dzięki temu szkodliwe substancje są jeszcze szybciej usuwane z organizmu. Tabletki na kaca przeważnie zawierają witaminę C, elektrolity oraz glukozę, a także ekstrakty roślinne.

Jak pokonać kaca dzień po imprezie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu: jak pokonać kaca? Skutecznym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego dyskomfortu następnego dnia są specjalne leki na kaca (tutaj), najlepiej w formie tabletek. Całkowicie uzupełniają one utraconą wodę oraz dostarczają ważnych witamin i minerałów, dzięki czemu organizm może się szybko zregenerować.

tabletki na kaca

Co jest najbardziej pomocne na kaca?

Przede wszystkim na kaca sprawdzą się witamina C i pierwiastki takie jak: magnez, a także potas. Pobudzają one pracę układu pokarmowego i nerwowego. Oba pierwiastki są aktywatorami wielu innych substancji. Biorą udział w procesie transportu elektrolitów, co jest niezwykle istotne w przypadkach osłabienia organizmu i zatrucia na skutek nadmiernego spożycia alkoholu. Niacyna i witamina B12 skutecznie likwidują uczucie zmęczenia i poprawiają koncentrację. Dodatkowo wiele dostępnych leków na kaca zawiera w swoim składzie inne ważne mikroelementy i witaminy, które mogły zostać wypłukane z organizmu na skutek spożycia dużej ilości alkoholu.