Stołek prysznicowy – dla kogo będzie dobrym wyborem?Stołki prysznicowe to popularny element wyposażenia łazienek, z których korzystają osoby starsze. Możliwość wzięcia kąpieli w pozycji siedzącej jest dużym ułatwieniem dla osób, które doświadczają trudności w poruszaniu się. Osoby poszukujące taboretów pod prysznic odnajdą bogatą ofertę różnorodnych przedmiotów. W czyich łazienkach sprawdzą się takie siedziska i które warto wybrać?

Stołek prysznicowy – zastosowanie

Tego typu elementy wyposażenia doskonale sprawdzają się w łazienkach osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Zależnie od zapotrzebowania, możliwy jest wybór różnych modeli. Istnieją siedziska wyposażone w oparcia oraz ograniczniki i pasy zabezpieczające przed upadkiem. Taboret pod prysznic sprawdzi się doskonale w kabinach, z których korzystają seniorzy. Branie kąpieli w pozycji stojącej może być wyzwaniem dla starszych domowników. Nawet jeśli są to osoby w pełni sił, ciepła woda i duża ilość pary mogą spowodować wzrost ciśnienia i zawroty głowy. Warto uchronić członków rodziny przed ryzykiem niebezpiecznych wypadków.

Siedzisko pod prysznic z pewnością przyda się również osobom osłabionym po przebytych chorobach. To doskonałe rozwiązanie, które ułatwi branie kąpieli domownikom dochodzącym do siebie po złamaniach kończyn lub medycznych zabiegach.

Jaki model warto wybrać?

W łazienkach, w których stołek prysznicowy będzie wykorzystywany na stałe, warto rozważyć zakup z Megamedic składanego egzemplarza montowanego na ścianie. To również doskonałe rozwiązanie do małych kabin. Osoby, w których domach siedzisko będzie wykorzystywane przez ograniczony czas, za wygodny wybór mogą uznać wolnostojący model taboretu. Taki przedmiot nie wymaga specjalnego montażu. Z łatwością można go przestawiać tak, aby dopasować do własnego zapotrzebowania. Odpowiedni model siedziska z pewnością podniesie komfort korzystania z łazienki.